מספר טלפון

פרטנר מכשירים

0

מידע על פרטנר מכשירים

בעידן בו עושה רושם שכולם רק מחכים למוצר החדש שיפרסם יצרן מכשירים זה או אחר, מומלץ לעקוב אחר מגוון מוצרי פרטנר, מכשירים, טאבלטים ואביזרים נלווים, מאחר הם הראשונים להוציא מגוון מכשירים שגם תומכים בטכנולוגיה מתקדמת. פרטנר היתה הראשונה בישראל שפעלה בטכנולוגיית GSM וגם השיקה לראשונה בישראל א ת רשת דור ארבע- 4G.

חברת פרטנר לתקשורת סלולרית וקווית מספקת בנוסף לשירותי תקשורת גם שירותי טלפוניה בין לאומית, שירותי אינטרנט, תמסורת, טלוויזיות וסטרימרים, תקשורת נתונים ועוד.

למה כדאי לקנות מכשירים סלולריים וסמארטפונים דרך פרטנר מכשירים Partner Store

היתרון שברכישת פרטנר מכשירים הוא הידיעה שיש גב שמספק את השירות, התמיכה והתיקונים בכל מקרב הו עולה צורך כזה, או הצורך לשדרג.

למנוייה מציעה פרטנר מכשירים מתקדמים, המילה האחרונה, וגם מכשירים מותאמי תקציב וצורך. כדי להקל על הרכישה, מעמידה פרטנר, בנוסף לנקודות השירות והמכירה שלה ברחבי הארץ, גם את האפשרות להזמנה דרך האינטרנט, עם משלוח מהיר ובחינם עד הבית, את האפשרות לפרוס את התשלומים לשנים עשר, ללא ריבית או תוספת תשלום וכמובן, אחריות יצרן של פרטנר על המכשירים.

כמו כן, במקרה של תקלה, מציעה פרטנר מכשירים שירות פרטנר אקספרס – תיקון מקצועי ומיידי, זאת בנוסף למעבדות השירות ברחבי הארץ. מדובר בשירות תיקונים מהיר, עד שעתיים, שהוא אמין ואיכותי, במחירים אטרקטיביים ואחריות על כל תיקון במעבדה מוסמכת על ידי היבואן הרשמי וכאמור, עד שעתיים לתיקון. רשימת מעבדות התיקנים של פרטנר אקספרס מופיעה באתר האינטרנט של פרטנר מכשירים וכן, ניתן לקבל את המידע בשיחה למוקד שירות לקוחות פרטנר מכשירים.

טלפונים ומידע נוסף אודות שירות לקוחות פרטנר מכשירים

לרשות מנויי פרטנר מכשירים נהנים ממערך שירות לקוחות מקיף המספק מענה בתחומים רבים ומגוונים ולכל צורך:

  • מוקד שירות לקוחות פרטנר מכשירם:  054* או 1-800-800-054. המוקד מספק מענה בנושא תוכניות ומסלולים ועדכון פרטים. כמו כן ניתן לקבל מענה בנוגע לרכישת פרטנר מכשירים וקבלת מידע על עמדות השירות והמכירה לש פרטנר ברחבי הארץ, כולל שעות הפעילות שלהן. שעות פעילות המוקד הן בימים א'-ה' 06:00-19:00 ובימי ו' 07:00-12:00. במקרים של אובדן או גניבת מכשיר ניתן מענה 24 שעות ביממה.
  • מוקד שירות לקוחות פרטנר מכשירים תמיכה טכנית: 054* או 1-800-800-054. המקוד מספק מענה בתפעול ותקלות מכשירים, רשת ומודמים. שעות פעילות המוקד הן בימים א'-ה' 08:30-19:00, ימי ו' 07:00-12:00. במקרים של תקלות בהוצאת שיחות קבלתן, ניתן מענה עשרים וארבע שעות ביממה.

טיפים

  • חנות אינטרנטית פרטנר מכשירים סלולריים וסמארטפונים, נוח וידידותי למשתמש. באתר נמצאות הרשימות של כל מעבדות השירות (.partner.co.il/servicecenter), נקודות המכירה ושעות הפעילות שלהן לפי חלוקה ארצית.
  • רכישת מכשיר מתאפשרת גם ישירות באתר האינטרנט store.partner.co.il/phone, העושה שימוש במערכת מאובטחת המבטיחה שקט נפשי בעת השארת פרטי כרטיס האשראי שלכם.

*נשמח אם תוכלו לכתוב למטה בתגובות את חוות דעתכם על חברת פרטנר פי והשירות שהיא נותנת ללקוחותיה.

טיפים, המלצות וחוות דעת מאת גולשי האתר

השאירו חוות דעת

Your total score

מספר טלפון
Logo
דילוג לתוכן